تکنوبن

تکنوبن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص تکنوتیچ هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از تکنوتیچ خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، تکنوتیچ با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از تکنوتیچ تامین می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!
مدت‏‌هاست که تکنوتیچ پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند. پیشنهادهایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از تکنوتیچ!
البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی، شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح تکنوبن، نگاه ویژه‏‌ی تکنوتیچ به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با تکنوبن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

اما تکنوبن چیست؟
تکنوبن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از تکنوتیچ، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “تکنوبن” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.
لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:
• تکنوبن، امتیازیست ویژه که تکنوتیچ جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.
• تکنوبن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.
• میزان دریافت امتیاز تکنوبن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.
• اگر در خریدهای قبلی امتیاز تکنوبن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از تکنوبن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج تکنوبنی مصرف نشود.
• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز تکنوبن از زمان دریافت آن ۳۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف تکنوبن، باید برنامه ریزی کنید.

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:
تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک ۱ میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا ۲۰ امتیاز تکنوبن به ارزش ۲۰ هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف ۲۰ هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید تکنوبن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز تکنوبن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی تکنوتیچ و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.
حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت ۵۰ هزار تومان را انتخاب می‌کنید.
در این مثال از ۲۰ تکنوبن قبلی، امکان استفاده از ۱۵ تکنوبن برای کالای اول و ۴ تکنوبن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای ۸۵۰ هزار تومان، ۸۳۱ هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول ۱۷ تکنوبن جدید و برای کالای دوم ۴ تکنوبن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید ۲۲ تکنوبن در حساب شما موجود است. یعنی تا ۲۲ هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر تکنوبنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا ۳۰ روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

آیا امکان انتقال تکنوبن به کاربر دیگری وجود دارد؟
در حال حاضر امکان انتقال تکنوبن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای تکنوبن خود سودمند سازید.

آیا می‌‏توان از تکنوبن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟
همان طور که گفته شد، تکنوبن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت تکنوبن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار تکنوبن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد تکنوبن می‌توان استفاده کرد؟
میزان استفاده از تکنوبن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده تکنوبن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج تکنوبنی مصرف نشود.
توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

آیا می‌توان در ازای تکنوبن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟
تکنوبن برای استفاده در سایت تکنوتیچ طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف تکنوتیچ، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، تکنوبن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

آیا تکنوبن دریافتی خرید جدید به تکنوبنهای قبلی اضافه می‏‌شود؟
بله. با انجام هر خرید، مقداری تکنوبن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر تکنوبن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از تکنوبن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از تکنوتیچ دریافت کنید.
همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، تکنوبن تعلق نمی‌گیرد.